Audiobooki
  • Tylko online
  • Nowy
Audiobooki Audiobooki

Audiobook


Chłopiec z listy Schindlera

Kod produktu: A001610

24,90 zł
Brutto
Autor: Leon Leyson
Lektor: Leszek Filipowicz
Tlumaczenie: Jarosław Skowroński
Wydawnictwo: Prószyński Media

Czas trwania: 277 min
Formaty: mp3


Posłuchaj fragmentu>>
Ilość

Prawdziwa historia chłopca cudem ocalałego z Holocaustu.

Leon Leyson (właśc. Lejb Lejzon) miał tylko dziesięć lat, gdy Niemcy najechały na Polskę i musiał wraz z rodziną przenieść się do krakowskiego getta. Dzięki nieprawdopodobnemu szczęściu, a także hartowi ducha i sprytowi, udało mu się przetrwać sadystyczne praktyki nazistów, w tym demonicznego Amona Goetha, komendanta obozu koncentracyjnego w podkrakowskim Płaszowie. Jednak w ostatecznym rachunku to wspaniałomyślność i przebiegłość jednego człowieka – Oskara Schindlera – uratowała życie Leona Leysona, i jego rodziny. Schindler wpisał ich na listę pracowników swojej fabryki – lista ta stała się znana na świecie jako „lista Schindlera”.

Leon Leyson ukończył Los Angeles City College, California State University i Pepperdine University; przez trzydzieści lat wykładał w Hintington High School w Kalifornii. W uznaniu jego osiągnięć pedagogicznych – i jako świadkowi Holocaustu – Chapman University przyznał mu doktorat honoris causa z nauk humanistycznych. Leon Leyson zmarł w styczniu 2013 roku, pozostawiając żonę Lis, ich dwójkę dzieci i sześcioro wnucząt.

Copyright © Copyright © 2013 by Estate of Leon Leyson. Published by arrangement with Atheneum Books For Young Readers, an imprint of Simon & Schuster Children’s Publishing Division. All rights reserved. Copyright © for the translation by Jarosław Skowroński. Copyright © for the audio edition by Prószyński Media Sp. z o.o.

Leon Leyson
A001610

Informacje szczegółowe

Autor
Leon Leyson
Tłumaczenie
Jarosław Skowroński
Tytuł oryginalny
The Boy on the Wooden Box
Lektor
Leszek Filipowicz
Wydawca
Prószyński Media
Miejsce publikacji
Warszawa
Języki
polski
Typ produktu
Audiobook
Typ zabezpieczenia
WATERMARK
Kod referencyjny
76b1b5de2f1369c4bfcf
Tematy
Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży / Publikacje na temat historii i przeszłości dla dzieci i młodzieży, Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży / Publikacje o religiach i wierzeniach dla dzieci i młodzieży / Publikacje o religiach i wierzeniach dla dzieci i młodzieży – judaizm, Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży / Publikacje o konkretnych miejscach i ludziach dla dzieci i młodzieży, Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Materiały edukacyjne / Edukacja– nauki humanistyczne i społeczne / Edukacja – historia, Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży / Biografie i autobiografie dla dzieci i młodzieży, Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży / Publikacje na temat historii i przeszłości dla dzieci i młodzieży / Publikacje o odkryciach i poszukiwaczach dla dzieci i młodzieży, Proza fabularna / Literatura przygodowa / Wojna, walka zbrojna i literatura militarna, Poezja, dramat, literatura faktu i literaturoznawstwo / Biografie i literatura faktu / Wspomnienia, Historia i archeologia / Historia / Wydarzenia i tematy historyczne / Ludobójstwo i czystki etniczne / Holocaust, Historia i archeologia / Historia / Historia militarna / Wojny i kampanie / II Wojna Światowa, Historia i archeologia / Historia / Historia Europy, Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Problemy osobiste i zagadnienia społeczne dla dzieci i młodzieży / Publikacje dla dzieci i młodzieży – problemy społeczne / Problemy społeczne dzieci i młodzieży – wojna i konflikty zbrojne, Kwalifikatory miejsca / Europa, Kwalifikatory miejsca / Europa / Europa Wschodnia / Polska, Kwalifikatory chronologiczne / od ok. 1500 do dzisiaj / XX wiek (ok. 1900–1999) / 1. poł. XX wieku (ok. 1900–1950) / Dwudziestolecie międzywojenne (ok. 1919–1939) / ok. 1930–1939 / Niemcy – okres narodowego socjalizmu (1933–1945), Kwalifikatory chronologiczne / od ok. 1500 do dzisiaj / XX wiek (ok. 1900–1999) / 1. poł. XX wieku (ok. 1900–1950) / ok. 1940–1949, Kwalifikatory chronologiczne / od ok. 1500 do dzisiaj / XX wiek (ok. 1900–1999), Kwalifikatory grup docelowych i okolicznościowe / Związane z konkretnymi grupami społecznymi i kulturami / Związane z mniejszościami i grupami etnicznymi, Kwalifikatory grup docelowych i okolicznościowe / Związane z konkretnymi grupami społecznymi i kulturami / Związane z grupami religijnymi / Związane z Żydami, Kwalifikatory grup docelowych i okolicznościowe / Wiek / poziom grupy docelowej / Od ok. 9 lat, Literatura piękna, Fakt
Download Format Type
mp3_in_zip

Szczegółowe referencje

Voxbook.pl to miejsce, w którym koncentrujemy się na zainteresowaniach Polaków. Nieważne czy lubisz czytać książki, czy ich słuchać, u nas znajdziesz wszystko to, co pozwoli Ci rozwijać hobby lub odkrywać nowe pasje. Voxbook.pl to także aplikacja mobilna, nowoczesne narzędzie do czytania e-booków i słuchania audiobooków.

Audiobooki

Czego chciałbyś dzisiaj posłuchać? Tysiące audiobooków zawsze i wszędzie. Oferujemy tysiące audiobooków w formacie mp3. Profesjonalni lektorzy, bestsellery wydawnicze, nagradzani autorzy. Wszystko to znajdziesz w naszej księgarni internetowej. Idealnie sprawdzają się podczas jazdy samochodem, wypełniają długie jesienne i zimowe wieczory.

Audiobooki - do pobrania to również bardzo wygodna forma zakupu: wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się nowym tytułem w zaciszu domowym. Audiobooki pozwalają nam rozpłynąć się w świecie wykreowanym przez autora.

Ebooki

Proponujemy ebooki bestsellerowych powieści wszystkich gatunków, poradniki, podręczniki i wiele innych.

Bogata oferta i przystępne ceny z pewnością umożliwią Państwu zakup wymarzonych pozycji. Szeroki wybór e-booków to również szansa dla osób zainteresowanych pozycjami, które często są trudno dostępne stacjonarnie.

W przypadku ebooków nie trzeba się martwić o dodatkowe miejsce w torbie, szczególnie kiedy nasza lektura jest niezwykle gruba. Wystarczy wgrać ją na urządzenie i cieszyć z komfortu czytania w każdych warunkach.