Audiobooki
  • Tylko online
  • Nowy
Audiobooki Audiobooki

Ebook


Czarodzieje broni. Izrael - tajne laboratorium technologii militarnych

Kod produktu: A001239

39,90 zł
Brutto
Autor: Yaakov Katz, Amir Bohbot
Tlumaczenie: Norbert Radomski
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Historia
Ilosc stron: 324
Formaty: EPUB, MOBI


Przeczytaj fragment >>
Pobierz fragment epub/mobi
Ilość

KULISY POWSTAWANIA NAJWYMYŚLNIEJSZYCH BRONI IZRAELA.

Od dronów po satelity, od systemów obrony przeciwrakietowej po wojnę cybernetyczną – Izrael przoduje w wykorzystywaniu nowych technologii militarnych. Czarodzieje broni mówią o tym, jak ten ośmiomilionowy naród, wyciągając wnioski ze swego bogatego doświadczenia wojennego, nauczył się adaptować do zmian w sposobie prowadzenia wojen i stał się nowym wzorem regionalnego mocarstwa, które swojej pozycji nie zawdzięcza wielkości terytorium i populacji, lecz nowatorstwu i efektywności.

Będąc w awangardzie techniki wojennej, opracowuje on nowe bronie i modernizuje stare, by zachowały użyteczność i skuteczność na nieustannie zmieniającym się polu walki. Inne państwa, aby stawić czoło tym wyzwaniom, w poszukiwaniu pomysłów spoglądają na Izrael – a zwłaszcza jego uzbrojenie – co czyni go w efekcie jednym z największych laboratoriów zbrojeniowych świata.

Jak Izrael tego dokonał? I jakie są tego militarne i geopolityczne implikacje? Oto niektóre z głównych kwestii, którymi zajmują się Yaakov Katz i Amir Bohbot. Ich książkę, opartą na bogatych materiałach źródłowych i niełatwym dla innych dostępie do izraelskiego establishmentu obronnego, śmiało można nazwać raportem prosto z linii frontu.

Żywotność Izraela przełamuje schematy. Nie mając żadnych zasobów naturalnych, Izrael dzięki kapitałowi ludzkiemu stał się mistrzem technologii w dziedzinie rolnictwa i obronności. Czarodzieje broni mówią o tym, że człowiek jest największym bogactwem naszej przyszłości. – Szimon Peres, prezydent (2007–2014) i premier (1984–1986 i 1995–1996) Izraela.

Fascynująca analiza niezwykłej serii twórczych rewolucji w uzbrojeniu i strategii izraelskiej armii oraz organizacji technicznych. Katz i Bohbot znakomicie opisują, w jaki sposób narody mogą trwać i zwyciężać: wspierając swych buntowniczych innowatorów. – R. James Woolsey, dyrektor CIA (1993–1995)

Izrael nie istniałby dziś, gdyby technologicznie nie wyprzedzał o kilka kroków drugiej strony. Oto kulisy rozwiązywania przez to państwo problemów technicznych, które zdawały się nie do pokonania. Katz i Bohbot opowiadają o tym ze znawstwem i swadą. – Saul Singer, współautor Narodu start-upów.

Obowiązkowa lektura dla każdego, kto pragnie zrozumieć Izrael i jego siły zbrojne. Katz i Bohbot, dwaj czołowi reporterzy specjalizujący się w tematyce obronności tego kraju, przedstawiają fascynującą opowieść o tym, jak Izrael, wśród nieustającego konfliktu i na przekór wszystkiemu, stał się militarnym supermocarstwem. – gen. Szaul Mofaz, minister obrony Izraela (2002–2006) i szef sztabu generalnego Cahalu (1998–2002)

Yaakov Katz
A001239

Informacje szczegółowe

Autor
Yaakov Katz,Amir Bohbot
Tłumaczenie
Norbert Radomski
Tytuł oryginalny
The Weapon Wizards
Wydawca
Rebis
Wydanie
wydanie I e-book
Miejsce publikacji
Poznań
Języki
polski
Typ produktu
Ebook
Typ zabezpieczenia
WATERMARK
Kod referencyjny
8467ea275eac3f616bef
Tematy
Technika, inżynieria i rolnictwo, procesy przemysłowe / Inne gałęzie techniki i nauki stosowane / Inżynieria wojskowa, Historia i archeologia / Historia / Historia Bliskiego Wschodu, Społeczeństwo i nauki społeczne / Polityka i administracja / Ustroje i instytucje polityczne, Ekonomia, finanse, biznes i zarządzanie / Biznes i zarządzanie / Międzynarodowy biznes, Ekonomia, finanse, biznes i zarządzanie / Ekonomia / Ekonomia międzynarodowa, Historia i archeologia / Historia / Historia militarna, Społeczeństwo i nauki społeczne / Działania wojenne i obronność / Uzbrojenie i wyposażenie, Technika, inżynieria i rolnictwo, procesy przemysłowe / Technika – zagadnienia ogólne, Ekonomia, finanse, biznes i zarządzanie / Przemysł i usługi / Przemysł przetwórczy, Technika, inżynieria i rolnictwo, procesy przemysłowe / Inne gałęzie techniki i nauki stosowane / Inżynieria wojskowa / Przemysł zbrojeniowy, Technika, inżynieria i rolnictwo, procesy przemysłowe / Technika – zagadnienia ogólne / Historia inżynierii i techniki, Społeczeństwo i nauki społeczne / Działania wojenne i obronność / Uzbrojenie i wyposażenie / Transport wojskowy, Społeczeństwo i nauki społeczne / Działania wojenne i obronność / Siły zbrojne / Lotnictwo wojskowe i wojna w powietrzu, Ekonomia, finanse, biznes i zarządzanie / Przemysł i usługi, Kwalifikatory miejsca / Azja / Środkowy Wschód / Izrael, Kwalifikatory miejsca / Azja / Środkowy Wschód, Historia
Download Format Type
mobi

Szczegółowe referencje

Voxbook.pl to miejsce, w którym koncentrujemy się na zainteresowaniach Polaków. Nieważne czy lubisz czytać książki, czy ich słuchać, u nas znajdziesz wszystko to, co pozwoli Ci rozwijać hobby lub odkrywać nowe pasje. Voxbook.pl to także aplikacja mobilna, nowoczesne narzędzie do czytania e-booków i słuchania audiobooków.

Audiobooki

Czego chciałbyś dzisiaj posłuchać? Tysiące audiobooków zawsze i wszędzie. Oferujemy tysiące audiobooków w formacie mp3. Profesjonalni lektorzy, bestsellery wydawnicze, nagradzani autorzy. Wszystko to znajdziesz w naszej księgarni internetowej. Idealnie sprawdzają się podczas jazdy samochodem, wypełniają długie jesienne i zimowe wieczory.

Audiobooki - do pobrania to również bardzo wygodna forma zakupu: wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się nowym tytułem w zaciszu domowym. Audiobooki pozwalają nam rozpłynąć się w świecie wykreowanym przez autora.

Ebooki

Proponujemy ebooki bestsellerowych powieści wszystkich gatunków, poradniki, podręczniki i wiele innych.

Bogata oferta i przystępne ceny z pewnością umożliwią Państwu zakup wymarzonych pozycji. Szeroki wybór e-booków to również szansa dla osób zainteresowanych pozycjami, które często są trudno dostępne stacjonarnie.

W przypadku ebooków nie trzeba się martwić o dodatkowe miejsce w torbie, szczególnie kiedy nasza lektura jest niezwykle gruba. Wystarczy wgrać ją na urządzenie i cieszyć z komfortu czytania w każdych warunkach.