• Tylko online
  • Nowy
Audiobooki Audiobooki

Ebook


Ogniem i mieczem

Kod produktu: A0012783

17,90 zł
Brutto
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydawnictwo: Czarno na białym
Seria: Trylogia
Ilość stron: 400
Formaty: EPUB, MOBI


Przeczytaj fragment >>
Pobierz fragment epub/mobi
Ilość

„Ogniem i mieczem” to pierwsza z trzech powieści słynnej Trylogii Henryka Sienkiewicza. Jest 1648 rok. Bohdan Chmielnicki, hetman zaporoski, przygotowuje powstanie kozaków przeciw Rzeczypospolitej. Przypadkowo jego życie ratuje młody rycerz, Jan Skrzetuski. Na kartach powieści sosy Chmielnickiego i Skrzetuskiego będą splatały się niejednokrotnie. Skrzetuski z wzajemnością zakochuje się w piękniej Helenie Kurcewiczównie. O jej względy zabiega także Jurko Bohun, zaprzyjaźniony z Kurcewiczami Kozak. Bohun i Skrzetuski biorą udział w wojnie polsko-kozackiej, walczą po przeciwnych stronach. Skrzetuski zostaje bohaterem po brawurowej ucieczce z oblężonego Zbaraża i przedostaniu się do króla z informacją, że twierdza potrzebuje wsparcia. Pisana ku pokrzepieniu serc, wzbudzała czytelnicze emocje zaraz po ukazaniu się i niewiele mniejszą popularnością cieszy się i dzisiaj jako romans historyczny z odniesieniami politycznymi dotyczącymi stosunków polsko-ukraińskich.

A0012783

Informacje szczegółowe

Autor
Henryk Sienkiewicz
Wydawca
Czarno na białym
Wydanie
wydanie 1, elektroniczne
Miejsce publikacji
Warszawa
Języki
polski
Typ produktu
Ebook
Typ zabezpieczenia
WATERMARK
Kod referencyjny
4543b9a3dfc84b4dc5b5
Tematy
Poezja, dramat, literatura faktu i literaturoznawstwo / Biografie i literatura faktu / Opowieści oparte na faktach, Proza fabularna / Literatura przygodowa, Proza fabularna / Proza literacka / Współczesna proza literacka / Proza ,uliczna’, Proza fabularna / Literatura przygodowa / Literatura przygodowo-historyczna, Proza fabularna / Romans, Proza fabularna / Romans / Romans historyczny, Proza fabularna / Literatura historyczna

Szczegółowe referencje

Voxbook.pl to miejsce, w którym koncentrujemy się na zainteresowaniach Polaków. Nieważne czy lubisz czytać książki, czy ich słuchać, u nas znajdziesz wszystko to, co pozwoli Ci rozwijać hobby lub odkrywać nowe pasje. Voxbook.pl to także aplikacja mobilna, nowoczesne narzędzie do czytania e-booków i słuchania audiobooków.

Audiobooki

Czego chciałbyś dzisiaj posłuchać? Tysiące audiobooków zawsze i wszędzie. Oferujemy tysiące audiobooków w formacie mp3. Profesjonalni lektorzy, bestsellery wydawnicze, nagradzani autorzy. Wszystko to znajdziesz w naszej księgarni internetowej. Idealnie sprawdzają się podczas jazdy samochodem, wypełniają długie jesienne i zimowe wieczory.

Audiobooki - do pobrania to również bardzo wygodna forma zakupu: wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się nowym tytułem w zaciszu domowym. Audiobooki pozwalają nam rozpłynąć się w świecie wykreowanym przez autora.

Ebooki

Proponujemy ebooki bestsellerowych powieści wszystkich gatunków, poradniki, podręczniki i wiele innych.

Bogata oferta i przystępne ceny z pewnością umożliwią Państwu zakup wymarzonych pozycji. Szeroki wybór e-booków to również szansa dla osób zainteresowanych pozycjami, które często są trudno dostępne stacjonarnie.

W przypadku ebooków nie trzeba się martwić o dodatkowe miejsce w torbie, szczególnie kiedy nasza lektura jest niezwykle gruba. Wystarczy wgrać ją na urządzenie i cieszyć z komfortu czytania w każdych warunkach.