Audiobooki
  • Tylko online
  • Nowy
Audiobooki Audiobooki

Ebook


Wielki Gatsby

Kod produktu: A00797

29,90 zł
Brutto
Autor: Scott F. Fitzgerald
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Mistrzowie literatury
Ilosc stron: 200
Formaty: EPUB, MOBI


Przeczytaj fragment >>
Pobierz fragment epub/mobi
Ilość

Wielki Gatsby - najsłynniejsza powieść F. Scotta Fitzgeralda - w chwili ukazania się została uznana za najpełniejszy obraz ,,straconego pokolenia", którego dojrzewanie do dorosłości przypadło na lata pierwszej wojny światowej.

Romantyczna miłość, przyjaźń, amerykański sen o szczęściu i sukcesie dostępnym dla każdego to stereotypy, które przynoszą głównemu bohaterowi - Jayowi Gatsby'emu, parweniuszowi przedzierzgniętemu w bogacza - tragiczne rozczarowanie. Miłość zniszczył kult pieniądza, przyjaźń okazała się pustym słowem, a sukces finansowy nie wprowadził go tak naprawdę do ,,lepszej" sfery.

Jak podzwonne brzmią najsłynniejsze chyba słowa tej powieści: ,,Tak oto dążymy naprzód, kierując łodzie pod prąd, który nieustannie znosi nas w przeszłość".  

Na podstawie Wielkiego Gatsby'ego nakręcono film z niezapomnianymi rolami Roberta Redforda i Mii Farrow.

F. Scott Fitzgerald (1896–1940), amerykański powieściopisarz, autor opowiadań i scenariuszy filmowych, zyskał sławę już dzięki swej debiutanckiej powieści  Po tej stronie raju (1920). Później opublikował Pięknych i  przeklętych  (1922), Wielkiego Gatsby’ego (1925) oraz Czuła jest noc (1934), a także kilka tomów opowiadań.

Fitzgerald wraz z żoną, pisarką Zeldą Sayre, wiele lat spędził w Paryżu; tam zaprzyjaźnił się m.in. z Hemingwayem.

W twórczości Fitzgeralda często znajdują wyraz elementy autobiograficzne – burzliwe małżeństwo z Zeldą, jej choroba psychiczna i jego alkoholizm – najwyraźniej widoczne i najbardziej przejmujące w powieści Czuła jest noc, wznowionej przez REBIS w nowym przekładzie. 

A00797

Informacje szczegółowe

Autor
Scott F. Fitzgerald
Tytuł oryginalny
The Great Gatsby
Wydawca
Rebis
Wydanie
wydanie I e-book
Miejsce publikacji
Poznań
Języki
polski
Typ produktu
Ebook
Typ zabezpieczenia
WATERMARK
Kod referencyjny
c6a7a5f8b201bac9bf83
Tematy
Języki i językoznawstwo / Nauka języków / Materiały do nauki jezyków obcych / Książki w opracowaniu dla osób uczących się języków, Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Materiały edukacyjne / Edukacja – język, literatura, pisanie i czytanie / Edukacja – pierwszy język (ojczysty) / Edukacja – pierwszy język (ojczysty) – doskonalenie umiejętności czytania i pisania / Edukacja– pierwszy język (ojczysty) – czytanki i proste lektury, Proza fabularna / Proza literacka / Współczesna proza literacka, Proza fabularna / Proza literacka / Klasyka literatury pięknej, Lifestyle, hobby i rozrywka / Artykuły papiernicze i upominki / Artykuły papiernicze, Poezja, dramat, literatura faktu i literaturoznawstwo / Literaturoznawstwo i krytyka literacka, Kwalifikatory miejsca / Ameryki / Ameryka Północna (USA i Kanada) / Stany Zjednoczone Ameryki (USA) / Stany północno-wschodnie / Stany północno-wschodnie – środkowoatlantyckie / Nowy Jork / Long Island, Kwalifikatory miejsca / Ameryki / Ameryka Północna (USA i Kanada) / Stany Zjednoczone Ameryki (USA), Kwalifikatory językowe / Języki indoeuropejskie / Języki germańskie i skandynawskie / Angielski, Kwalifikatory chronologiczne / od ok. 1500 do dzisiaj / XX wiek (ok. 1900–1999) / 1. poł. XX wieku (ok. 1900–1950) / Dwudziestolecie międzywojenne (ok. 1919–1939) / ok. 1920–1929, Kwalifikatory chronologiczne / od ok. 1500 do dzisiaj / XX wiek (ok. 1900–1999) / 1. poł. XX wieku (ok. 1900–1950) / Dwudziestolecie międzywojenne (ok. 1919–1939) / ok. 1920–1929 / USA – epoka jazzu 1919–1929, Kwalifikatory celów edukacyjnych / Kursy i certyfikaty językowe / Egzaminy i certyfikaty w nauczaniu języka angielskiego, Beletrystyka
Download Format Type
mobi

Szczegółowe referencje

Voxbook.pl to miejsce, w którym koncentrujemy się na zainteresowaniach Polaków. Nieważne czy lubisz czytać książki, czy ich słuchać, u nas znajdziesz wszystko to, co pozwoli Ci rozwijać hobby lub odkrywać nowe pasje. Voxbook.pl to także aplikacja mobilna, nowoczesne narzędzie do czytania e-booków i słuchania audiobooków.

Audiobooki

Czego chciałbyś dzisiaj posłuchać? Tysiące audiobooków zawsze i wszędzie. Oferujemy tysiące audiobooków w formacie mp3. Profesjonalni lektorzy, bestsellery wydawnicze, nagradzani autorzy. Wszystko to znajdziesz w naszej księgarni internetowej. Idealnie sprawdzają się podczas jazdy samochodem, wypełniają długie jesienne i zimowe wieczory.

Audiobooki - do pobrania to również bardzo wygodna forma zakupu: wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się nowym tytułem w zaciszu domowym. Audiobooki pozwalają nam rozpłynąć się w świecie wykreowanym przez autora.

Ebooki

Proponujemy ebooki bestsellerowych powieści wszystkich gatunków, poradniki, podręczniki i wiele innych.

Bogata oferta i przystępne ceny z pewnością umożliwią Państwu zakup wymarzonych pozycji. Szeroki wybór e-booków to również szansa dla osób zainteresowanych pozycjami, które często są trudno dostępne stacjonarnie.

W przypadku ebooków nie trzeba się martwić o dodatkowe miejsce w torbie, szczególnie kiedy nasza lektura jest niezwykle gruba. Wystarczy wgrać ją na urządzenie i cieszyć z komfortu czytania w każdych warunkach.