EPUB, MOBI czy PDF? Jaki format ebooka wybrać?

EPUB, MOBI czy PDF? Jaki format ebooka wybrać?

Udało się znaleźć książkę, którą postanowiłeś kupić, jednak nagle musisz dokonać wyboru: EPUB, MOBI i PDF. Co to jest? To najbardziej powszechne formaty plików, w których zapisane są ebooki. W tym miejscu musisz dokonać wyboru w zależności od urządzenia na jakim będziesz czytać ebooki.

Format EPUB

To najbardziej powszechny, obsługiwany przez większość czytników i aplikacji (na platformy iOS czy ANdroid). Oficjalny, otwarty format e-publikacji, przygotowany przez International Digital Publishing Forum. Umożliwia dostosowanie czytanej publikacji do wielkości ekranu oraz preferencji czytelnika. Format EPUB posiada masę opcji pozwalający na na przykład wyszukiwanie w tekście podanej frazy czy robienie notatek i zakładek. Do czytania książek zapisanych w formacie EPUB, należy posiadać oprogramowanie i aplikacje, np. naszą dedykowaną, darmową aplikację Voxbook lub inne takiej jak: Freda na Windowsa, Aldiko na Androida czy iBooks na iOS/Mac.

Format MOBI

Tu jest prościej. Aby móc czytać książki w tym formacie musisz posiadać urządzenie z rodziny Kindle. To firma Amazon odpowiedzialna jest za stworzenie i rozwój tego formatu. Funkcjonalność jest bardzo podobna do tej, którą oferują pliki w formacie epub, jednak ograniczeniem jest posiadanie urządzenia od Amazona. 

PDF

To format, który stosowany jest coraz rzadziej. Posiada wady - brak możliwości skalowania tekstu, podział na strony itp. Format stworzony głównie z myślą o prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych. Istnieje szereg aplikacji płatnych i darmowych mogących wyświetlać, tworzyć i modyfikować pliki w tym formacie np. Adobe Acrobat Reader dostępny zarówno na komputery jak i urządzenia mobilne.

Informacje na temat formatu pliku danego ebooka znajdziesz na karcie produktu:

Jaki format ebooka wybrać?

Voxbook.pl to miejsce, w którym koncentrujemy się na zainteresowaniach Polaków. Nieważne czy lubisz czytać książki, czy ich słuchać, u nas znajdziesz wszystko to, co pozwoli Ci rozwijać hobby lub odkrywać nowe pasje. Voxbook.pl to także aplikacja mobilna, nowoczesne narzędzie do czytania e-booków i słuchania audiobooków.

Audiobooki

Czego chciałbyś dzisiaj posłuchać? Tysiące audiobooków zawsze i wszędzie. Oferujemy tysiące audiobooków w formacie mp3. Profesjonalni lektorzy, bestsellery wydawnicze, nagradzani autorzy. Wszystko to znajdziesz w naszej księgarni internetowej. Idealnie sprawdzają się podczas jazdy samochodem, wypełniają długie jesienne i zimowe wieczory.

Audiobooki - do pobrania to również bardzo wygodna forma zakupu: wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się nowym tytułem w zaciszu domowym. Audiobooki pozwalają nam rozpłynąć się w świecie wykreowanym przez autora.

Ebooki

Proponujemy ebooki bestsellerowych powieści wszystkich gatunków, poradniki, podręczniki i wiele innych.

Bogata oferta i przystępne ceny z pewnością umożliwią Państwu zakup wymarzonych pozycji. Szeroki wybór e-booków to również szansa dla osób zainteresowanych pozycjami, które często są trudno dostępne stacjonarnie.

W przypadku ebooków nie trzeba się martwić o dodatkowe miejsce w torbie, szczególnie kiedy nasza lektura jest niezwykle gruba. Wystarczy wgrać ją na urządzenie i cieszyć z komfortu czytania w każdych warunkach.